Listwy zasilająco-filtrujące

Listwa zasilająca przyda się wszędzie tam, gdzie do prądu musimy podłączyć większą ilość urządzeń. W związku z tym spotkać możemy ją nie tylko w każdym salonie, lecz także pokoju dziecka, kuchni a także łazience. Listwy to bez wątpienia niezwykle powszechne akcesoria, które to znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Stanowią one element niezbędny w przypadku niedoboru gniazdek, lecz również pomagają utrzymać porządek i dobrą organizację okablowania. Tego typu listwa świetnie sprawdzi się w pobliżu takiego urządzenia jak audio odtwarzacz. Pozwoli nie tylko na wpięcie wszelkich potrzebnych kabli, ale też umożliwi ich odpowiednie umiejscowienie. Poza tym, tego typu listwy są świetnym sposobem zrzeszania różnych przewodów, które można odłączyć z prądu jednym kliknięciem.

Polskie listwy zasilające Polskie listwy zasilające to wysokiej klasy akcesoria nadające się do korzystania zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. W zależności od modeli wyróżniają się one wieloma filtrami, które czynią je bezpiecznymi w użytkowaniu. Co więcej, posiadają one od kilku do kilkunastu miejsc, przez co można wpinać w nie dość zróżnicowaną liczbę urządzeń. Pozwala to na idealne dopasowanie danej listwy do naszych potrzeb, które to mogą być oczywiście zgoła inne. Listwy zasilające to bez wątpienia akcesorium obecne w każdym polskim domu. Ułatwiają organizację okablowania a także są istotne z punktu widzenia przepływu prądu. Dzięki wyposażeniu w przycisk możemy bowiem odcinać bądź też otwierać jego swobodny ruch.

Wśród najważniejszych wymienić można chociażby czas reakcji, który wskazuje ile czasu potrzebuje listwa aby odciąć zasilanie. Wartość ta powinna wynosić maksymalnie około dwadzieścia pięć nanosekund, ponieważ wyższe osiągi mogą spowodować felerne skutki korzystania z niej. Warto też zwrócić uwagę na absorpcję energii, która to powinna być jak najwyższa. Kolejnym parametrem jest maksymalne obciążenie, to właśnie ono informuje nas o tym jak silne urządzenia możemy wpiąć do listwy. Listwa z filtrem emi/rfi charakteryzuje się występowaniem zabezpieczeń przeciwzakłóceniowych zajmujących się niwelowaniem zakłóceń powstałych w wyniku działania fal elektromagnetycznych i radiowych. Na uwagę zasługuje również listwa antyprzepięciowa z diodami transilowymi, które to cechują się bardzo szybkim czasem reakcji na skoki napięcia. Właściwość ta minimalizuje ryzyku uszkodzenia sprzętu, stąd też warto stosować tego typu listwy do urządzeń każdego typu.